background img

The New Stuff

Çocuklar 5 YTL'ye kullanıldı

PROVAKATORLERIN BASI ŞEREFSİZ
Tarım Bakanı Eker, Diyarbakır'daki terör olaylarında çocukların kullanıldığını belirterek "Ellerine 5 YTL ile molotof verilmiş" dedi
Tarım Bakanı Mehdi Eker, "Bu şehirde yaşanan üzücü olaylardan bir tanesi de bazı çocukların çocukluğundan istifade edip onlara para vermek suretiyle taş ve molotofkokteyli attırılmasıdır" dedi. Eker, AK Parti İl Binası'nda, yaptığı açıklamada Diyarbakır'daki olaylar sırasında işyerlerini kapatmayanların tehdit edildiğini, olaylar sırasında esnafa şiddet uygulandığını belirtti. İnsanların işyerlerini kapatmaya zorlandığını, kapatmayanların da taşlı saldırıya uğradığını kaydeden Eker, olayların Diyarbakır'a yakışmadığını vurguladı. Eker, bu şehrin büyük çoğunluğunun bu olayların dışında olduğuna dikkati çekerek, şunları kaydetti:
CEBİNDEN ÇIKTI
''Bu şehirde yaşanan üzücü olaylardan bir tanesi de bazı çocukların çocukluğundan istifade edip onlara para vermek suretiyle taş ve molotofkokteyli attırılmasıdır. AK Parti İl Başkanlığı'na taş atanlarından bir tanesi 8-9 yaşlarında bir çocuk. Onunla İl Başkanımız Abdurrahman Kurt ve buradaki arkadaşlar görüşmüş. Bu saldırı esnasında çocuğu yakalıyorlar ve çocuğun cebinde 2 adet 5 YTL para çıkıyor. Çocuk (Bana bu parayı ve şişe verdiler. Git buraya at dediler) demiş. Tabii ki, çocuk çok korkmuş bir vaziyetteymiş. Kendisine zarar verileceğini düşünüyormuş. Çocuk olduğu için bir şey yapılmadı. Sonuçta çocuk... Çocukların bu şekilde bir yöntemle 3-5 kuruş para verip ellerine taş ve molotofkokteylleri tutuşturup sağa sola attırılmakla bir yere varılmaz.'' Kaynak:"SABAH"

0 yorum :

Yorum Gönderme

Reklam

Hosting