background img

The New Stuff

GUNS N' ROSES COMING

Guns N' Roses uzunca bir aradan sonra tekrar "İstanbul-Kuruçeşme Arena" da olacak ne zaman :12 Temmuz 2006 Saat 21:00 Yıllar sonra Grubun canlı performansını merak ediyorum doğrusu bakalım göreceğiz.
Grup hakkında kısa bilgi :1985 yılında kurulan temelleri atılan grubun çekirdek kadrosu, Axl Rose (William Bailey) ve Izzy Stradlin’den (Jeffrey Isbell) oluşuyordu. Rose ve Stradlin, gitarda Tcarii Guns ve davulda Rob Gardner ile birlikte ismi sırasıyla Rose, Hollywood Rose ve L.A.Guns olan bir topluluk kurdular. Guns ve Gardner’ın gruptan ayrılmalarının ardından yerlerine Adler ve Slash (Saul Hudson) gruba katıldı.

Basçı Duff McKagan’ın da katılımıyla birlikte adını Guns N' Roses olarak değiştiren grup, 1986 yılında “Live Like A Suicide” isimli bir EP çıkardı. Bir yıl sonra çıkardıkları “Appetite For Destruction” isimli albümleriyle müzik listelerinde bir numaraya yükselen grup, tüm dünyada ismini duyurmaya başladı. Clint Eastwood’un “Dead Pool” filminde “Welcome to the Jungle” isimli şarkılarıyla yer alan grup, 1989 yılında “GN’ R Lies” albümünü piyasaya sürdü. Albümden çıkan 45’likler “Sweet Child O’Mine” ve “Paradise City” ile Avrupa’da da büyük başarı yakalayan gruba Adler’in yerine Cult grubundan Matt Sorum, klavyede ise Dizzy Reed katıldı.

Guns N' Roses’ı 90’lı yılların Rock müziğinde zirveye taşıyan albümleri ise, “Use Your Illusion I” ve “Use Your Illusion II” oldu. Bu albümlerle büyük başarı yakalayan grup, özellikle de “November Rain”, “Don’t Cry” ve “You Could Be Mine” şarkılarıyla dünya müzik listelerini alt üst etti.

Grup, 1992 AIDS/Freddie Mercury yardım konserinde seslendirdikleri Bob Dylan’ın ünlü şarkısı “Knockin’ On Heaven’s Door”un yeni versiyonu ile büyük ilgi topladı. Ertesi yıl “The Spaghetti Incident?” albümüyle yeniden hayranlarıyla buluşan Guns N' Roses, punk müziğe bir selam niteliğindeki bu albümleriyle UK Subs, Nazareth gibi uzun süredir unutulmuş müzisyenlerin parçalarına tekrar hayat verdiler.
BU ARADA BİLETLER: http://www.ticketturk.com' da

0 yorum :

Yorum Gönderme

Reklam

Hosting