background img

The New Stuff

INTERNETTE TORPARK

Artık internette TORPARK ile iz bırakmadan dolaşabilirsiniz.

Firefox tarayıcısı temel alınarak geliştirilen Torpark Web tarayıcısı, kullanıcılarına İnternet’te güvenli bir şekilde sörf yapmalarına imkan sağlıyor

İnsan hakları savunucusu bir grup bilgi güvenliği uzmanından oluşan Hacktivismo isimli organizasyonun imzasını taşıyor.

Torpark tarayıcısı, kullanıcılarını gitmek istedikleri sitelere yönlendirmeden önce TOR (The Onion Router) isimli bir ağa şifreli bir bağlantı ile bağlıyor. Torpark kullanıcılarından oluşan bir ağ olan TOR, ağda bulunan bilgisayarların adreslerini (IP numaralarını) birkaç dakikada bir değiştirerek kullanıcının gizli kalmasını sağlıyor.

Portable Firefox ile birleştirdiklerinden, USB belleklerimize kurup istediğimiz bilgisayarda kullanabiliyoruz. Yani kurulum gerektirmiyor Download ettikten sonra kendini istediğiniz bir yere kuruyor ve tek tıklama ile çalıştırmaya imkan tanıyor ve isterseniz benim gibi USB Flash diskinize de kurup istediğiniz PC'den de çalıştırabilirsiniz. (Windows 2000, XP ve XP SP2' de sorunsuz kullandım.)

1 yorum : Leave Your Comments

  1. saol kardeşim ellerine sağlık bu programı kullanmak istediğim süper biryer var .. bekleyelim ve görelim ehueh (: saol tekrar ..

    YanıtlayınSil

Reklam

Hosting