background img

The New Stuff

HEMEN PAYLAS

Hüzünlü bir veda ve havaya uçan bir sürü link ve dosya üzüldük doğrusu kimden bahsediyorum tabi ki her gün bir şeyler yüklediğimiz. "www .hemenpaylas. com" 'dan ...

Hemen Paylaş!
"Öncelikle Hemen Paylaş! dosya paylaşım sistemine şu ana kadar gösterdiğiniz ilgi için çok teşekkür ederiz.

Hemen Paylaş, ilk Türk dosya paylaşım sistemi olarak, 20 Eylül 2005 tarihinde yayın hayatına başladı ve sizlerin yoğun ilgisi sayesinde kısa sürede geniş kitlelere ulaştı. Hemen Paylaş! Ekibi ise sizlere daha iyi hizmet verebilmek için devamlı çalışmalarına devam etti.

Fakat son zamanlarda artan yasa dışı dosya (telif haklarına sahip dosyalar, pornografik içerikli dosyalar vb.) yüklemeleri sebebiyle Hemen Paylaş internet sitesi aleyhine davaların açılması, Hemen Paylaş! Ekibini zor durumda bırakmıştır. Herhangi bir kullanıcı tarafından yüklenen yasa dışı dosyanın tüm sorumluluğunun Hemen Paylaş internet sitesine mal edilmesi nedeniyle, eğer tüm yasa dışı dosyalar silinmezse, hemenpaylas.com adresinden siteye erişim yasal olarak engelleneceği ayrıca site sahibi hakkında dava açılacağı tarafımıza gönderilen ihtar ve kapatma yazısında belirtilmektedir.

Hemen Paylaş'ta barındırılan yaklaşık 2.000.000 dosya içerisinden yasa dışı olanların tespit edilmesi, gerçek anlamda imkansızdır. Bu durum göz önüne alındığında, Hemen Paylaş internet sitesinin yayın hayatına devam etmesi, hukuki açıdan sakıncalıdır. Bu konuda herhangi bir alternatif yol maalesef bulunmamaktadır.

Tüm bu nedenlerle Hemen Paylaş! dosya paylaşım sistemi, 20 Ekim 2006 tarihinde kapatılacaktır.

Yüklenilen tüm dosyalar silineceği için, Hemen Paylaş'a yüklediğiniz dosyalarınızın bir kopyasını bilgisayarınızda bulundurduğunuzdan emin olunuz. Yaşanabilecek herhangi bir veri kaybından Hemen Paylaş! Ekibi sorumlu olmayacaktır.

Hemen Paylaş'ın kapanmasının yol açacağı tüm sorunlar için üzgün olduğumuzu belirtiriz. "

Saygılarımızla, Hemen Paylaş! Ekibi

0 yorum :

Yorum Gönderme

Reklam

Hosting