background img

The New Stuff

PHOTOSHOP YAGMUR EFEKTI


Adobe Phoshop ve İmage Ready kullaranak Resimlerimize nasıl Yağmur efekti verebileceğinizi anlatmaya çalışacağım sizlere. Dikkatlice okuyum 1-2 tekrar da yaparsanız olayı kaparsınız.

1. Öncelikle Resmimizi açıyoruz. Sonra Layer> New>Layer den yeni Layer oluşturuyoruz. Açılan Layer'imizi Siyah İle Dolduruyoruz. (Kova Şeklindeki simge ile) Bu Layer'da iken Filter>Noise>Add Noise İşlemini Uyguluyoruz. Değerler için resme bakınız.

2. Sonra Layerimize Filter>Blur>Motion Blur İşlemini Uyguluyoruz.Değerler için resme bakınız.


3. 3-4 Tane Daha layer Oluşturuyoruz. Bunlarada aynı İşlemleri Uyguluyoruz. Fakat herbirinin değerinde(distance) ufak farklılık yapıyoruz.

4. Bu işlemler bitince Photoshop'tan İmageReady'e geçiyoruz. Burda Ana Resmimiz yani AdobePhotoshop da Açtığımız İlk Resim i 1 defa "Lıf Animation Çubuğunda" Duplice Ediyoruz.(yatay resme bakınız) Ama Yağmur efekti olan Layerleri Kapatarak (Layerlerin Köşelerinde Göz Varya onlara Basarak). Sonra Duplice Ettiğimiz resmi Tween tuşuna basarak animasyon karelerini ayarlıyoruz. Burda Ben 2 Layer + 1 Duplice Resim olduğu İçin 3 tane animasyon karesi ekledim.Ardından animasyon kısmından 1 kare için ana resim ve 1. layer'ın yanındaki göz resimlerine tıklıyoruz. 2. kare için ana resim 2.layer ve 3. kare için ana resim ve 3. layer. Geçiş sürelerinide ayarladıktan sonra Resmimizi kaydediyoruz. Bitti ama sanırım biraz karışık oldu hiç bilmeyen için. Anlamadığınız yerleri sorarsınız artık.....

10 yorum : Leave Your Comments

 1. of zor ya kim uğraşcak :)

  YanıtlayınSil
 2. aslında o kadarda zor değil ama pratik lazım tabi ki,,,

  YanıtlayınSil
 3. Hemen deniyorum,nasıl yapıldığını merak ettiğim birşeydi,yapamazsam senden benim sitedeki ana resmi yağmurlu yapmanı rica edebilirim :))

  YanıtlayınSil
 4. Tamam dene takılırsan yardımcı olmaya çalışırım

  YanıtlayınSil
 5. Tekrar merhaba,tabi ki yapamadım :) şimdi sen de yoğunsundur,bayramdan sonra benim başlık resmime bi bakarmısın?Sonbaharı temsilen güzel olur diye düşünüyorum.
  Hoşçakal

  YanıtlayınSil
 6. Tamam yapıp atarım MSN den atarım

  YanıtlayınSil
 7. Teşekkür ederim yardımların için,meğer ne kadar kolaymış,ama bi gösteren olmadıktan sonra nerden biliceksin.Arkadaşlar mutlaka deneyin,takılırsanız xprodoksit bizzat yardım ediyor :)

  YanıtlayınSil
 8. hehe eder eder çok yardımseverdir kendisi :))

  YanıtlayınSil
 9. photoshop öğreten siteler sagolsun..ben de bi aralar baya bi uğraşmıştım...
  blogumda karakalem yapma bile var.daha önce yazmıştım bak istersen...

  YanıtlayınSil
 10. arkadaşlar ben image ready e geçiş yapamıyorum hata veriyor neden olabilir yardımcı olabilecek varsa msn veriyorum ben tuğçe pena_mi@hotmail.com

  YanıtlayınSil

Reklam

Hosting