background img

The New Stuff

10 KASIM

"Cumhuriyetimizin Kurucusu Ulu Önder Atatürk’ün maddi varlığının aramızdan ayrılıp ebediyete karışmasının bugün 68’inci yıldönümüdür. Büyük bir komutan, eşsiz bir lider ve devlet adamı olarak dünya tarihine geçmiş olan Yüce Atamızın yokluğunun hüznünü yaşıyoruz. "

" 10 Kasım, ulusça Atatürk’ü andığımız, O’nun anısı önünde yürekten birleştiğimiz önemli bir gündür. Bugün, Atatürk’e olan bağlılığın tekrarı, O’na karşı yüklendiğimiz görevlerin bir kez daha belirtilmesidir. Bu nedenle 10 Kasımları bir yas günü değil, Atatürk’ü ve Atatürkçü Düşünce Sistemini anma ve anlama için bir fırsat olarak görüyoruz "

8 yorum : Leave Your Comments

 1. Evet, 10 Kasımın artık putlaştırılmış birgün olarak değil, Onu gerçekten anlama ve çizdiği yolun hedeflerinin saptanıp, bugüne uyarlamasıyla geçsin dilerim.

  Onu okumak için Şevket Süreyya Aydemir'in "Tek Adam" dizisi ile başlayabilirsiniz gençler. Çok değerli bir eserdir.

  YanıtlayınSil
 2. Birsen Şahin'e katılıyorum, ("Arkadaşıma katılıyorum Eki ekiiii" hesabı oldu 1 az ama...) cidden kitap iyi bir giriş olacaktır pek çoklarına.

  YanıtlayınSil
 3. bende MADA'ya katılıyorum ;)

  önemli mevzuu....

  YanıtlayınSil
 4. atam rahat uyu izindeyiz. unutmadık emi

  YanıtlayınSil
 5. Atatürk'ün gençliği Türk diline önem versin ve lütfen " e mi?" yazsın, olur mu? :))

  YanıtlayınSil
 6. Az bilinen Fotoğraflarıyla ATATÜRK Resimleri için TIKLA

  YanıtlayınSil
 7. bir mucize olsa ve Atatürk dirilse, ülkenin bugünkü hali eminim onu cok üzerdi :( zengin fakir ucurumu, bilincsiz sehirlesme ve gecekondular,dökülen egitim adalet sistemimiz,sayisi yüzbinlerle ifade edilen her mahallede birkac tane bulunan erkek erkege kıro kahvehanesi, töre cinayetleri, kadının toplumdaki geri konumu, onun zamanından düsük kadın oranıyla kahvehane gibi bir meclis, ahhh ahhh say say bitmez :( Atam özür dilerim senden milletim adına, mirasını çarçur ettik beceremedik iyi degerlendirmesini ! ne saglam ve helal mirasmış ama ye ye bitiremedik yaa hala :(

  YanıtlayınSil

Reklam

Hosting