background img

The New Stuff

HER GUN İKİ SOZCUK OGRENELİM

DAĞARCIĞINIZA HER GÜN İKİ SÖZ
E-POSTANI BİLDİR HER GÜN İKİ KELİME ADRESİNE GELSİN

Türk Dil Kurumu, elektronik posta adresini bildiren herkese günde iki kelimeyi, anlamı ile birlikte ücretsiz olarak gönderiyor.
Aralarında gazeteciden yazara, öğrenciden polise her meslekten 45.000'i aşkın kişiye iki sözcük e-posta yoluyla gönderiliyor. Talep her geçen gün artıyor. Son yıllarda özellikle gençlerin kullandığı kelime sayısının azalmasını göz önünde bulundurarak alternatif çalışmalar üreten TDK, gençlerin İnternet'e olan ilgilerini değerlendirdi. Kurum, 'Dağarcığınıza Her Gün İki Söz' yazısına tıklayıp, elektronik posta adresini bırakan herkese anlamları ile birlikte her gün iki sözcük göndermeye başladı.
Uyarılar
Bilgisayarlarında e-posta yazılımı (outlook vd.) yüklü olanlar Dağarcığınıza Her Gün İki Söz bağlantısını tıklayarak e-posta adreslerini gönderebilirler. Bilgisayarlarında e-posta yazılımı olmayanların ise e-posta hesaplarının bulunduğu sunucudan (yahoo, hotmail vd.) bilgi@tdk.org.tr adresine e-posta hesaplarını göndermeleri gerekmektedir.

3 yorum : Leave Your Comments

 1. Ben yıllardır bu hizmetten yararlanıyorum, ama o kadar çok mail geliyor ki posta kutuma, bazen okuyamadan da silebiliyorum ;)

  YanıtlayınSil
 2. şşşş korkutmamak lazım arkadaşları :)

  ve bana çok fazla gelmiyor

  YanıtlayınSil
 3. Bana da gelsin bakalım okuyamazsam silerim :)gelsinde :)

  YanıtlayınSil

Reklam

Hosting