background img

The New Stuff

KESINTISIZ ADSL MODEM

ADSL hizmetinin vazgeçilmez aksesuarlarından olan "ADSL MODEM" le başım bir süredir dertteydi. Sebebine gelince malumunuz ani elektrik kesintileri ve voltaj değişimleri. Modemin sürekli fişe takılı bulunması ve aşırı ısınmasıda buna sebep olabilir. Neyse ben elektrikler yüzünden bir modemini yakmış ve birininde PORT'larının kullanılamaz hale getirmiş biri olarak. Geç kalınmış bir (birazda üşengeçlik var tabi...) müdahale ama Neyse Elimde kalan son modemi UPS'e bağlayarak koruma altına almak istedim.

Malzemeler:

1. ADIM

Kontrol kalemi , Kesici bir alet, voltmetre, Üçlü priz ve Power kablosu

2. ADIM

Malzemelerimiz hazır olduğuna göre, öncelikle power kablomuzu ortadan kestik ve uçlarını (+), (-) ve toprak olarak ayırdık genelde bu kabloların üzerinde bunlar N, L ve E olarak belirtilir en önemli nokta kablonun E yani toprak bağlantısını üçlü prizdeki toprak hattı bölümüne takma kısmıdır.

3. ADIM

Bu kısımda kablomuzu 3'lü prize bağladık. Sorun yok gibi gözüküyor

4. ADIM İşlemimiz bitti önce yaptığımız 3'lü prizi UPS'e bağladık ve kontrol kalemiyle voltaj olup olmadığına ve en önemlisi Toprak hattında elektir olmadığını kontrol ettik. Şimdi gördüğünüz gibi Modemimizide UPS'e bağladık artık elektrik kesintilerinde İnternet bağlantımız kesilmeyecek ve en önemlisi voltaj değişim korumasından faydalanacak.


6 yorum : Leave Your Comments

 1. bunu benim bayagi bir calismam gerekir ama merakliyim boyle seylere elektrikli battaniyem kisa devre yapmis kavruluyordum acaba onu tamir edebilirmiyim kendim

  YanıtlayınSil
 2. Ben bu işleri kendi başıma yapsam kesin çarpılırım :)))

  YanıtlayınSil
 3. İnsan isterse biraz da dikkatli olursa elbette yapabilir ama elektrikli battaniye konusundan garanti veremem :)

  YanıtlayınSil
 4. wALLA dikkatli ol seni kömüre olarak görmek istemeyizz...aklıma bi fıkra geldi..
  temelle dursun amerikada itfaiyeci olmuşlar ve bir yangında dursun çocukları balkondan merdivendeki temele atıyomuşş..zenci çocukları attığı sırada aşağıdaki temel bagırmışşş..ula durmuş yanık olanları atma:))))

  YanıtlayınSil
 5. i know how to do that!heheh


  salem

  YanıtlayınSil
 6. bu tam benlik bi iş ama..yani hiç böyle bişeyler basıma gelmedi..ama olursa ilk iş burdayım..teşekkürler..

  YanıtlayınSil

Reklam

Hosting