background img

The New Stuff

MODA NEDIR

MODA NEDİR?
Moda; özgürce, insanların hissettikleri gibi, arzu ettikleri şekilde kendilerine yakışanı yaratmaları ve sergilemeleri mi? Moda muhakkak insanın kendine yakışandır ama moda insanın kendi tenine göre renk seçimi, kendi fiziğine göre model seçimimidir?
Kendine yakıştırdığını giymek mi?Trendi yakalamaya çakışmak mı? Nedir bu olayın aslı bir bileniniz varsa yardımcı olun bana : (

13 yorum : Leave Your Comments

 1. kedilerini beğenmişlerse yani yakıştırmışlarsa giydiklerini bu moda olmuş oluyor
  sevgiler

  YanıtlayınSil
 2. puhahahh yorum yapamıcam bu resimler karşısında :):) nutkum tutuldu çözmek için help diyorum :):)

  YanıtlayınSil
 3. Yokmu doğru cevabı verebilecek : )

  YanıtlayınSil
 4. Moda, Liberal ekonominin mimarlarının yarattığı, paranın her yerde harcanıp, insanların tüketime yönelik bir yaşam biçimi seçmesini sağlamak için oturtulmuş bir sistem olup, bundan tek kârlı çıkanlar, o sistemin parçalarıdır.

  Malum, artık terziler yok, farklı bir akım gelişti onun yerine. İşte burada da moda devreye girmekte. Vakko'yu örnek alın. Geçmişini bilir misiniz? Hakiki el dikişi ile diken bir terziliktir geçmişi.

  Karşı mıyım? Hayır, tabii ki değilim! Ama, nereye kadar? İşte, konunun gizemi burada.

  Modaya uyabilirsiniz, yeni bir trendden uzak kalmayınız, ancak, moda olarak size dayatılan ile, gerçekten güne aykırı olmamak adına yapacağınız alış-verişe dikkat ediniz. Para tuzağının esiri olmayınız. Hükümdar sizler olun, çünkü parayı kazanan sizlersiniz. Kendi kazancınızın hükümdarının başkası olmasına müsaade etmeyin.

  İçinizden hiç biriniz beni canlı olarak görmediniz. Sizler için bir bilinmezim, ancak, sanırım bloğumun en eski sayfasında, kızım ile birlikte çekilmiş bir fotoğrafım olacak. Oraya bakın. Ben gündemin dışında değilim. Ama, asla da "dayatılanın" kölesi olmadım. Kızım da olmaz. Oğlum ile bu konuda bir sıkıntım var şimdilik. Ama, henüz 22 yaşında, o da sonunda bizim seçtiğimiz yola gelecektir. Şimdilerde bu konuda kafası kurcalanmaya başladı bile.

  Bunları niye mi yazdım? Bir çoğunuz kardeşim ve/veya çocuğum yaştasınız. Bunları paylaşmalıyım, üstelik, dünyanın yarısına ve hem de iş dünyasına parmak atmış bir hatunun birikimleri olarak paylaşmalıyım bunları sizlerle ki, bir gün göçtüğümde, vatanıma hizmetimi dolu dolu gerçekleştirmiş olarak göçeyim.

  İyilikle kalın gençler.

  YanıtlayınSil
 5. hehe
  I like the blonde one...
  ;)

  YanıtlayınSil
 6. Her kez bu devirde birbirinden farklı olabilme yarışında bu yüzdende yapabildiklerinin en ilginçini ve dikkat çekenini yapmaya çalışıyorlar ve buna moda diyenlerde var tabi bende düpedüz iğrençlik.

  YanıtlayınSil
 7. bide söylemeyi unuttum içimde kalmasın :)) hepsi birbirinden çirkin bunların böğğğğ

  YanıtlayınSil
 8. fotolar cok kötüü yaa ..bööö...
  ya bence moda falan bahane..insan gercekten kendisine neyin yakistigini düsünüyosa onu giymeli..tabii yukardaki fotolardakiler böyle düsünerek giyindeyse..sadece istisnalar kaideyi bozmaz demek zorundayim...

  YanıtlayınSil
 9. Amannnnn siz MODA'dan ne anlarsınız :D

  Şaka tabiii

  YanıtlayınSil
 10. sen ne anlarsın leyn modadan

  YanıtlayınSil
 11. moda gundemde olan tarzları asagı yukarı yakalayarak kendıne yakısanı gıymek kendıne yakısanı secmektır sevgıler

  YanıtlayınSil
 12. Sizde benim gibi bir moda tutkunuzysanız herşeyden önce mutlaka kendinize moda nedir diye sormuşsunuzdur? Büyük ihtimalle bu soruyu ilk sorduğunuzd aldığınız yanıt sizi pek tatmin etmemiştir. Sağa sola sormaya da çekindiyseniz modanın n e demek olduğunu asla tam anlamıyla öğrenememiş olabilirsiniz. Ama bugün buna bir sorun verebileceksiniz. İşte siz moda tutkunlarına Moda'nın detaylı açıklaması. Moda nedir, ne değildir?

  http://www.modapedia.com/2010072065/moda-nedir.html

  YanıtlayınSil
 13. Enteresan resimler :) Ayrıca yazınız için teşekkürler. emek vermişsiniz. Be modayla ilgili az once Modapedi com 'da Moda Nedir adlı bi yazı okudum. herkese tavsiye ederim.

  YanıtlayınSil

Reklam

Hosting