background img

The New Stuff

TEKINSIZ KUMLARIN SAKINI

BAŞLAMAK BİTİRMENİN YARISIDIR -MI ACABA?


Bir süredir elimde gezen kitaplarım Bazılarına başladım, Bazılarına göz attım, bazıları bitti sayılır. Nedense okuma hızım düştü, bu aralar fırsat mı bulamıyorum yoksa diğer okumak zorunda olduğum materyaller mi beni yorup bıktırıyor anlamasamda durum bu yapacak bir şey yok yavaş yavaş gidiyorum son üç hafdadır.

Yanda gördüğünüz yada pek göremediniz (Sanırım yeni bir Dijital Fotoğraf Makinası alma vaktim geldi) kitapların adları şöyle:


Bozkır Kurdu'nun Düş Yolculukları-Hermann Hesse (Siz bu yazıyı okuduğunuzda bitmiş bile olabilir) bknz eksi post


*Sonsuz Gül-Jorge Luis Borges (Sn.Birsen ŞAHİN'in tavsiyesiyle almıştım ara ara okuyorum)
*İnsan Ne İle Yaşar-Tolstoy (Başlangıç aşamasında)
*Değirmenimden Mektuplar-Daudet (Başlangıç aşamasında)
*Sergüzeşt-Samipaşazade Sezai (Bitecek gibi)
*Güneş Ülkesi-Tommaso Campanella (Geri Dönüşüm) bknz eski post
*Tarih Açısından 12 Mart-İsmail Cem
*Zâhir-Paulo Coelho (Doğum günü hediyesi olarak Pelin'den içinde BU NOT ile geldi başladık bakalım biter inşallah, buradan tekrar teşekkürler)

" Ruhumda zaman zaman herhangi bir dış neden olmaksızın karanlık bir dalga yükseliyor.Tıpkı bulutların gölgesi gibi bir gölge oluşuyor yeryüzünün üstünde. Sevinçler yapaylaşıyor, müzik yavan geliyor kulağa. Hüzün ağırlık kazanıyor, ölüm ise yaşamaktan daha anlamlı oluyor. Bu melankoli zaman zaman tıpkı bir nöbet gibi geliyor, bunun hangi aralıkta olduğunu bilmiyorum. Yürekte huzursuzluk, korkunun habercisi duygular, belki de düşlerle birlikte gecelerce sürüyor. Her zaman hoşlandığım insanlar, evler, renkler, sesler kuşkulu görünmeye başlıyor, her şey ters geliyor bana. Müzik başımı ağrıtıyor. Tüm mektuplar canımı sıkıyor, konuşmak zorunluluğu bir işkence; önüne geçilmesi imkânsız sahnelere neden oluyor. İnsanlar, ateşli silahları böyle saatleri düşünerek bulundurmak istemezler yanlarında ama en çok da böyle saatlerde özlemini çekerler " Herman Hesse - Bulutlu Gökyüzü Sf.110-111 (1920)

6 yorum : Leave Your Comments

 1. Oku oku Alim mi olacaksın ayol ;)

  YanıtlayınSil
 2. Yaaa, keyfime dost addetmedim seni, sanal dostum. Okuyan dosta canım feda, öok gururlanıyorum seninle.

  Kitapların da pek güzel.

  Japon edebiyatı da tavsiye ederim; örneğin, Cuniçiro Tanizaki, Haruki Murakami, Murakami Haruki...gibi.

  Ben bu arada bir kaç Elif Şafak'tan sonra Max Gallo okumaktayım. Marielle, Mathilde ve Sarah üç ayrı kitabı. Tavsiye ederim. Birinci kitap 1789 devrim yıllarına ayna tutuyor.

  YanıtlayınSil
 3. Pardon ikici yazar mükerrer yazılmış : )

  YanıtlayınSil
 4. Sevgili Birsen Hn.
  Bakalım bunları bir bitireyim de

  Sizin tavsiyeleriniz için tekar açarım bu yorum kısmını

  YanıtlayınSil
 5. walla kusura bakmasın pelin arkadaş ama zahir çok kötü bir kitaptı...ben 3 ayda anca bitirdim..kitap kurdu arkadasım bile 2 ayda bitirdi bu kitabı..sırf inat için...beğenerek okumadıkk

  YanıtlayınSil
 6. kitap tavsiyelerin çok yararlı bence. listeme ekledim

  YanıtlayınSil

Reklam

Hosting