background img

The New Stuff

TULUYHAN UGURLU

TULUYHAN UĞURLU Kimdir?
1965 İstanbul doğumludur. Lise ve konservatuvarı birlikte okudu. 16 yaşında her ikisini de bitirince Türkiye'de ve Avusturya'da sınava girdi. Burada İstanbul Hukuk Fakültesi'ni kazandı ama Viyana Müzik Akademisi piyano ve bestecilik bölümlerini kazanınca uzun bir eğitim için Viyana'ya gitti. Viyana Müzik Akademisi'nin bu iki bölümünü de başarıyla bitiren Uğurlu, (ki o sene çok az mezun verebilmiştir) lisans eğitimini bitirdikten sonra sanat yaşamı için önemli bir karar aldı.Dünyanın en büyük bestecilerinin müziklerini çalışmış, onların sadece notalarını değil, yaşamlarını da öğrenmişti.
1993 tarihinde Türkiye'ye döndü.Askerliği esnasında Mustafa Altıoklar'la tanıştı ve bu sayede "İstanbul kanatlarımın Altında" filminin müziklerini yapma fırsatı bularak tanınmaya başlandı. Bendeniz de Tuluyhan Uğurlu ile 1994 yılında 3 ay süre ile aynı ortamda bulunma şansına sahip oldum. Yani ben onun meşhur olmamış halini de bilirim :) Elimde sanatçının özel bir iş için piyanosuyla çaldığı ve kimsede olmayan bir bant çekimide bulunmakta.
"Bir Ortadoğulu olarak doğmak ne güzeldir...
Bir bakmışın ki çıkrığında tüm tarih, bütün bilgiler, dinler senden doğmuş, hayat senden... Ancak ne acıdır ki büyüdükçe anlarsın sana ait bu güller dünyası başkalarının eline geçmiş... Sana ait dünya başkalarına oyuncak olmuş.
Sanatkar olmak zor zanaattir, hele Ortadoğuluysan. "

Bazı Eserleri :
Türk Kahvesi.mp3 **Arnavut Kaldırımları.mp3 ** Dünya Başkenti İstanbul.mp3

Bu arada Kapalıçarşı'da 10 Aralık Pazar 15:30 konseri var. (detay)


6 yorum : Leave Your Comments

 1. ben çok küçükken ara sıra bunun ismini duyardım , bayan zannederdim.büyüyüp öğrenince çok şaşırmıştım

  YanıtlayınSil
 2. ilahi suveyda güldürdün beni :))

  YanıtlayınSil
 3. Belli alanlarda,böyle gerçekten değer üreten şahsiyetlerin çokluğu o toplumlar için büyük bir şans ve aynı zamanda güçtür.
  Siyasetin de giremeyeceği bir alan olması hasebiyle ayrıyeten önemlidir.
  Tartışmaya mahal yoktur yani.

  YanıtlayınSil
 4. Belli alanlarda,böyle gerçekten değer üreten şahsiyetlerin çokluğu o toplumlar için büyük bir şans ve aynı zamanda güçtür.
  Siyasetin de giremeyeceği bir alan olması hasebiyle ayrıyeten önemlidir.
  Tartışmaya mahal yoktur yani.

  YanıtlayınSil
 5. Ben de kendisini Tayyare Kültür Merkezi'nde bir cuma gecesi izleme şansına sahip oldu. Tayyarede gerek klasik müzik, gerekse Klasik Türk Müziği cuma akşamları izlenebilir.

  Sanal dostum, üçünü de kaydettim. Tahmin etmişsindir benim klasik sevdiğimi :)

  YanıtlayınSil
 6. xprodoksit tuluyhan diye erkek ismi mi olur.Aynı kız gibi.Şimdi bu adamı tanımasam bilmesem gene bayan sanarım:)
  insan Ali, Ahmet, Mehmet gibi isimler koyar.

  YanıtlayınSil

Reklam

Hosting