background img

The New Stuff

RIZE VALISI ONLINERize Valisi Kasım Esen, halk günü toplantısında internet sohbet programı üzerinde halkın sorunlarını dinledi.

Rize Valiliği'nde düzenlenen halk günü toplantısına, Vali Kasım Esen, vali yardımcıları, Emniyet Müdürü Şammaz Demirtaş, ilgili daire müdürleri ve vatandaşlar katıldı. Toplantı esnasında bir yandan salondaki vatandaşlarla yüz yüze görüşen Vali Esen, diğer yandan da internet sohbet programı Messenger aracılığıyla toplantıya katılamayan vatandaşlarla sanal ortamda sohbet etti ve sorunlarını dinledi. Vatandaşların dilek ve temennilerine internet üzerinden anında cevap veren Vali Esen, toplantı boyunca 15 ayrı kişiyle bağlantı kurarak sohbet etti.

Uygulamanın Türkiye genelinde ilk kez yapıldığını belirten Vali Kasım Esen, halk günü toplantılarının son derece yararlı olduğunu, vatandaşların köyünden kalkarak sorunlarını anlatmak için toplantılara geldiğini söyledi. Artık internet vasıtasıyla en uzak yerleşimlerle bile irtibat kurulmasının mümkün olduğunu da kaydeden Vali Esen, merkeze uzak yerleşimlerde oturan vatandaşların sorunlarını anlatmak için onca yolu gelmesine gerek kalmadığını ve internet üzerinden bu sorunlarını dile getirebildiklerini ifade etti. Vali Esen, uygulamanın bilgi toplumu ve çağdaş devletin gereği olduğunu da sözlerine ekledi.

2 yorum : Leave Your Comments

 1. işte karadeniz zekası budur ya.

  diyecek söz yok.

  tebrik ediyorum valiyi, dahiyane fikri için.

  YanıtlayınSil
 2. xprodoksit, ben sana yorum yazamıyordum, yaazdıklarım bir türlü gelmiyordu.
  ama baktım şimdi olmuş.
  yoksa benimi engelledin:)

  necip fazıl hakkında birşeyler demiştim, kaç defa yazıp yolladım ama olmadı.neyse onun hakkında fazla konuşmaya gerek yok zaten.şairlerin sultanı nı övmeye daha fazla gerek yok sanırım.

  yorum yapabildiğimede sevindim.hem sen iki koldan gidiyorsun maşallah.yetişmek ne mümkün:)

  yeni yerinde hayırlı olsun.
  eski oturduğun yeride unutmamışsın.
  işte vefa örneği xprodoksit.
  heykeli dikilesi insan.

  YanıtlayınSil

Reklam

Hosting