background img

The New Stuff

Istanbul Sozlugu

İstanbul’un semtleri, mahalleleri, sokakları, çarşıları, çeşmeleri, gazeteleri,dergileri, kitapları, sahafları, yolları, koyları, hamamları, delileri, yazarları, şairleri, kadınları, imamları, şarkıları, şarkıcıları, tarihçileri, kabadayıları, dansözleri, oyuncuları, balıkçıları, kaptanları, İstanbullu lâkaplar, balıkları, bitkileri, dereleri, camileri, kiliseleri, havraları, tepeleri, plajları, vapurları, okulları, üniversiteleri, kültür merkezleri, meyhaneleri, gazinoları, muhtarları, belediye başkanları, valileri, emniyet müdürleri, ordu komutanları, İstanbul’un sinema filmleri... v.s. hakkında bilgilerin bulunduğu bir sözlük var (istanbul sözlüğü) ve isterseniz üye felan olmadan sizde sözlüğe yeni maddeler ekleyebilirsiniz.


Sözlükten Bazı maddeler :


Salı Pazarı

Kadıköyde, kurbağalı derenin yanında kurulan bu pazar İstanbulun en kokoş ve en mütevazi hatunlarını haftada bir aynı amaç için biraraya getiren sosyal aktivite..İşini bilen hiç bir İstanbullu kadının atlamadığı mekan..


Feride Geçidi


Feride geçidi suadiye ’de cami sokak ile bağdat caddesini birleştiren yaya alt geçididir


Sizde sözlüğe bir şeyler eklemek isterseniz buyrun Gazete İStanbul-İstanbul Sözlüğü

4 yorum : Leave Your Comments

 1. Tomorrow I dont work!

  cool

  And today partyyyy!

  Its carnival!

  YanıtlayınSil
 2. Ya ben konudan bağımsız bir şey yazacağım sanki C-Box 'mışçasına : Buraya ne zaman gelsem şans eseri pc nin sesi açık yada feci açık oluyo ve ben power türk yüzünden amnezi geçiriyorum yakında tedavi masraflarım için dava açacam bak ona göre (:

  YanıtlayınSil
 3. Özür dileriz Hanfendi ama bakın arkanızda ne yazıyor...
  "SİTEMİZDEKİ SES SEVİYESİ SÜREKLİ DUYMA BOZUKLUĞUNA YOLAÇABİLİR" :))

  Bir olumsuz yorum daha gelirse ses kaldıracam radyoyu

  YanıtlayınSil
 4. olumsuzzzzzzzzzzzzzzzzzzz :(
  ve yeni post beklerük com bahanesini yemeyükkkkk

  YanıtlayınSil

Reklam

Hosting