background img

The New Stuff

SEHIT ICIN CEKILEN HALAY

Şehitler için halay çekmişler!


Kilis’te 17 şehidin verildiği gün belediye desteğiyle yaptırdığı sünnet töreniyle tepki toplayan AKP milletvekili olayı açıkladı: ‘Gençler saldırıyı protesto için halay çekti.’

AKP milletvekili Hasan Kara’nın 17 şehidin verildiği gün yaptırdığı sünnet töreni AKP grubunun basına kapalı bölümünde de tartışma konusu oldu. Başbakan Erdoğan’ın ‘Yaptıklarınıza dikkat edin’ uyarısına karşın Kara’nın özrü tam anlamıyla kabahatından daha büyüktü: Gençler şehit haberleri gelince saldırıyı protesto etmek için halay çektiler.”

TBMM’deAKP Grubu’nun basıla kapalı bölümünde Aktütün saldırısının olduğu gün oğluna stadyumda düğün yapan Kilis Milletvekili Hasan Kara gündeme geldi. Erdoğan milletvekillerini “Hassas bir dönemden geçiyoruz. Yaptıklarınıza dikkat edin” diye uyarırken medyayı da “Sünnet düğününü haber yaptılar ama televizyonlar eğlence programlarından vazgeçtiler mi, hayır” eleştirdi. Kara ise “Düğünün tarihini önceden belirlemiştik. Gençler şehit haberleri gelince saldırıyı protesto etmek için halay çektiler” dedi.

BAŞSAVCI OLAY DÜĞÜN İÇİN SORUŞTURMA BAŞLATTI

Kilis Cumhuriyet Başsavcısı Bülent Bingöl, AKP Kilis Milletvekili Hasan Kara’nın oğlu Mehmet Enes Kara’nın Yavuzlu Beldesi’ndeki sünnet töreninin stadyumda yapılması için devlet olanaklarının kullanıldığı iddialarıyla ilgili inceleme başlattı.
Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım’ın kirveliğini yaptığı Milletvekili Hasan Kara’nın oğlunun sünnet düğününün stadyumda yapılması için devlet olanaklarının kullanıldığı, törenin yapıldığı gün de 17 askerimiz şehit olmasına rağmen davullar çalınıp halaylar çekildiği, bu görüntülerin yayınlanmaması için gazetecilerin kasetlerinin zorla alındığı ileri sürülmüştü.
Sünnet düğünüyle ilgili haberlerin gazetelerde yer alması üzerine harekete geçen Cumhuriyet Başsavcısı Bülent Bingöl, iddialarla ilgili inceleme başlattığını söyledi. İddia edilen konuların tek tek inceleneceğini belirten Bingöl, “İnceleme sonunda konunun yasal gereği yapılacaktır” dedi. (dha, radikal)

0 yorum :

Yorum Gönderme

Reklam

Hosting