background img

The New Stuff

VISTA MONITOR TITRESIMI

Monitör titreşimini düzeltme


Monitörünüzden olası en iyi görüntüyü almak için dikkat etmeniz gereken başka bir nokta ise ekran yenileme hızıdır. Yenileme hızı çok düşükse monitör titreyebilir; bu da göz yorgunluğu ve baş ağrılarına yol açabilir. En az 75 Hertz'lik bir yenileme hızı seçmelisiniz. Titremeyi azaltma veya ortadan kaldırma hakkında daha fazla bilgi için, bkz. Monitör titreşimini (yenileme hızı) düzeltme.


Ekran yenileme hızının monitör titreşimini engelleyecek kadar hızlı olduğundan emin olun


Bir LCD monitörün rengini ayarlama
LCD monitörler canlı renkler gösterir. Monitörünüzden en iyi renk görüntüsünü elde etmek için rengin en az 32 bit'e ayarlandığından emin olun.
1. Başlat düğmesi , Denetim Masası, Görünüm ve Kişiselleştirme, Kişiselleştirme ve ardından Görüntü Ayarları'nı tıklatarak Görüntü Ayarları'nı açın.
2. Renkler altından En Yüksek (32 bit) seçeneğini belirleyin, ardından Tamam'ı tıklatın.Bir CRT monitöre yönelik en iyi görüntü
Bir CRT monitörde, ekran çözünürlüğünü 32 bit renk veren mevcut en yüksek çözünürlüğe ve en az 72 Hertz'lik bir yenileme hızına ayarlamak önemlidir. Daha fazla bilgi için bkz. Ekran çözünürlüğünü değiştirme. Ekran titriyorsa veya ekrana bakmak rahatsızlık yaratıyorsa, rahat edene kadar yenileme hızını artırın. Daha fazla bilgi için bkz. Monitör titreşimini (yenileme hızı) düzeltme.

Monitör boyutuna dayalı çözünürlük
Monitör boyutlarına göre Önerilen çözünürlük
15 inç monitör -1024 × 768
17 ila 19 inç monitör -1280 × 1024
20 inç veya daha büyük monitör -1600 × 1200


Bir CRT monitörün rengini ayarlama
Windows renkleri ve temaları en iyi, monitörünüzü 32 bit renge ayarladığınızda çalışır. Monitörünüzü 24 bit renge ayarlayabilirsiniz, ancak tüm görsel efektleri göremezsiniz. Monitörünüzü 16 bit renge ayarlarsanız, pürüzsüz görünmesi gereken görüntüler düzgün biçimde görünmeyebilir.

Bir CRT monitörün rengini ayarlama
1. Başlat düğmesi , Denetim Masası, Görünüm ve Kişiselleştirme, Kişiselleştirme ve ardından Görüntü Ayarları'nı tıklatarak Görüntü Ayarları'nı açın.
2.Renkler altından En Yüksek (32 bit) seçeneğini belirleyin, ardından Tamam'ı tıklatın. (32 bit seçme olanağınız yoksa, çözünürlüğünüzü olası en yüksek değere işaretleyin, ardından yeniden deneyin.)


0 yorum :

Yorum Gönderme

Reklam

Hosting