background img

The New Stuff

FENERBAHCENIN BORCU NE KADAR

Fenerbahçe Kulübü'nün 2008-2009 yılı İlk Yüksek Divan Kurulu toplantısı Faruk Ilgaz Tesisleri'nde gerçekleştirildi.

Saygı duruşu ve İstikla Marşı'nın okunmasıyla başlayan toplantıda 25 yılını dolduran külüp üyelerine plaket verilirken ve geçtiğimiz Kasım ayında Çin'de yapılan Dünya Boks Şampiyonası'nda altın madalya kazanan Gülsüm Tatar'a da teşekkür plaketi verildi.

Fenerbahçe Başkan Vekili Nihat Özdemir'in konuşmasından önce Fenerbahçe'nin Aziz Yıldırım başkanlığı döneminde başlayan ve inşaatı devam eden tesisleriyle ilgili barkovizyon gösterisi yapıldı. Daha sonra kürsüye gelen Nihat Özdemir, futbol takımının bir önceki divan toplantısından bu toplantıya kadar olan sürede toparlandığını, Avrupa kupalarından elenmenin üzüntüsünü yaşamalarını yanı sıra Süper Lig'de bugün ve yarın oynanacak karşılaşmalar sonucu lider olabilme ihtimallerinin olmasının sevindirici olduğunu ifade etti.

Özdemir, ayrıca devre arası transfer döneminde kadroya dahil edilen genç oyuncularla Fenerbahçe'nin gelecek kadrosunun oluşturulmaya başlandığını söyledi.

Nihat Özdemir konuşmasının son bölümünde ise yapımı süren tesislerle ilgili bilgiler verirken, Fenerium'un krizden en az şekilde etkilenmesi için çalışmalar yaptıklarını, gelecek dönemde gerçekleştirilecek Fenercell mobil ileşitim projesiyle kulübe büyük bir gelir kaynağı yaratamayı planladıklarını sözlerine ekledi.

Fenerbahçe Denetleme Kurulu Başkanı Doğan Yeşim 2008 yılı dönemi hesaplamalarının devam ettiğini belirterek, 31.12.2008 tarihi itibariyle sarı lacivertli kulübün gelirinin 280 Milyon 758 Bin 743 TL, giderinin ise 291 Milyon 674 Bin 863 TL olduğunu açıkladı. Yeşim, sarı lacivertli kulübün 31.12.2008 itibariyle borcunun da 149 Milyon 611 Bin 683 TL olduğunu ifade etti.

Bu arada Fenerbahçe Yönetim Kurulu, Yüksek Divan Kurulu toplantısına tam kadro katılırken, üyelerinde toplantıya büyük katılım göstermeleri dikkat çekti.

0 yorum :

Yorum Gönderme

Reklam

Hosting