background img

The New Stuff

KLITORİS UYARISI GEREKIYOR

Kadınlar geç orgazm olur
6 yıllık evli bir kadınım ama bugüne dek hiç orgazm olamadım. Kocamı seviyorum ama bir türlü tatmin duygusunu yaşayamadım. Orgazm olabilmem için neler tavsiye edersiniz? H.Ü./İzmir

Cinsel ilişki sırasında orgazmı bir hedef olmaktan çıkaran her kadın, kendisine haz alma izni verdiğinde ve organik bir sorunu yoksa orgazm olmayı öğrenebilir.

Klitoris uyarısı gerekiyor
Eşinizin orgazm olabilmeniz için gerekli koşulları sağlamak için çaba göstermemesi, yetiştirilme tarzınız, yaygın tabularınız, katı dinsel inançlar, cinsel bilgisizlik sorununuza neden olabilir. Erkekler çok kısa sürelerde orgazm olabilirlerken kadınlar için orgazm olabilme süresi çok daha uzundur. Bu süre bir yandan sizin ilişkiye ruhsal ve fiziksel olarak ne kadar hazır olduğunuzla, öte yandan ilişkide klitoris gibi duyarlı bölgelerinizin ne kadar uyarıldığıyla ilgilidir.

Cinsel fantezi işe yarar
Yani sizin orgazm olabilmeniz için direkt klitoris uyarısı gerekiyor olabilir. Bu nedenle en iyi uyarılabileceğiniz ilişki pozisyonunu seçmenizi öneririm. Ayrıca cinsel fantezi kurabilirsiniz. Fanteziler cinsel hayata renk katar.


CİNSEL TIP DERNEĞİ BAŞKANI DR. CEM KEÇE

0 yorum :

Yorum Gönderme

Reklam

Hosting