background img

The New Stuff

CINSEL SORUNLAR VE CEVAPLAR

Gebelikte cinsellik

Hamileliğin 3. ayından sonra hormonsal, bedensel ve psikolojik değişiklikler tamamlanır. Eğer kanama ya da düşük riski yoksa, kadın tekrar ilişkiye girebilir

* 19 yaşındayım, mastürbasyon yaptığımda menim çok az geliyor. Sizce bu normal mi? Bir de penisimin boyunun kısa olması beni çok düşündürüyor. Bu yüzden ilişkiden sürekli kaçıyorum. Penisim 10 santim.

Penis sertleşme halinde 10-18 cm normal sınırlarda kabul edilmektedir. Penisin büyüklüğü ile zevk alma arasında bir bağlantı yoktur. Üst üste girilen cinsel ilişkilerden sonra meni miktarı az gelebilir. Eğer meni miktarı 1.5 ml'nin altında ise araştırmak gerekebilir. Bunun dışındaki değerler cinsel perhize göre değişebilir.

* 8 aylık evliyim, eşimle tam ilişkiye giremiyorum. Kendimi çok sıkıyorum. Ne kadar uğraşsam da yapamıyorum. Bu arada hamile kaldım. Doğumda bir aksilik olabilir mi? Nasıl tedavi olmalıyım?
Bulgularınız vajinismusa benziyor. Vajinismusta, tam olarak ilişkiye girilmeden de gebe kalabilirsiniz. Ancak normal doğum sırasında bazı doğum travmaları olabilir. O nedenle doğumunuzu sezeryanla yaptırmanız daha doğru olur.

* 2 hafta önce yabancı bir kadınla ilişkiye girdim. Sabah kalktığımda penisimde bir şişlik oluşmuştu. 7-8 günde geçti. Bunun nedeni ne olabilir?
Zorlayıcı cinsel birleşmelerde penisin tahrişine bağlı, şişme olabilir. Biraz istirahat ile kolaylıkla geçer. Özel bir tedavi yöntemi yoktur.

* 3 aylık hamileyim. Eşimle cinsel hayatımıza devam etmek istiyoruz, ancak bebeğimize bir şey olur endişesiyle korkuyoruz. İlişkiye girmemiz bebek açısından risk oluşturur mu?
Gebeliğin ilk 3 ayında yaşanan hormonsal, bedensel ve psikolojik değişiklikler kadının cinsel isteğini azaltabilir, ancak 3. aydan sonra kadın gebeliğe alışır ve tekrar cinsel istek duymaya başlar. Kanama ya da düşük riski taşımıyorsanız, gebeyken eşinizle cinsel ilişkiye girmenizde bir sakınca yoktur.

Siğiller bulaşıcıdır
* 21 yaşındayım ve 6 yıldır testisimin sol tarafında fıtık var. Bu benim ileriki yaşantımda bir sorun çıkarır mı?
Bu kış ameliyat olacağım. Fıtık tedavisi mümkün olan en erken zamanda tedavi edilmelidir. Tedavideki gecikme nedeniyle sık sık şişen fıtık, damarlara baskı veya ısı farklılığı gibi değişik nedenlerle testisleri bozar. Ameliyattaki gecikme, kısırlık sebebi olabilir.

* 28 yaşında bir erkeğim, penisimin üstünde et benleri çıktı. Bunlar bir süredir var ve geçmedi. Bu kötü bir hastalık belirtisi olabilir mi?
Tarifini yaptığınız benler genital siğil adı verilen bir virüs enfeksiyonuna benzemekte. Bunun için mutlaka muayene olmanızda fayda vardır. Tedavisi kolaybir hastalıktır. Bu siğillerin bulaşıcı özellikleri olduğu için mutlaka alınmaları gerekmektedir.

Stres ilişkiyi olumsuz etkiler
* Merhaba, 4 ay önce ilişkiye girerken, başarısız oldum. O günden beri de ilişkiye girmeye korkuyorum. Yine başarısız olacağım diye korkuyorum. Bana yardımcı olur musunuz?
Cinsel sorunların büyük çoğunluğu yaşanan stres faktörlerine bağlıdır. Birçok kişi bu tür sıkıntıları yaşamaktadır. Bir an önce bu konuda terapi almanı öneriyorum.

Penis eğriliği
* Merhaba, penisimde sertleşme halindeyken sağa doğru eğilme var. Bu eğilme epeyi belirgin bir şekilde. Bunun tedavisinin olma olasılığı nedir?
Penis eğriliklerine Peyroni hastalığı deniyor. Öncelikle bir üroloji uzmanına gitmeniz gerekiyor. Orada penisin eğrilik derecesi tespit edilecek, buna göre de tedavi ilaçla mı, ameliyatla mı yapılacak, ona karar verilecek.

Bebek için en az 1 yıl gerekir
* 27 yaşındayım, eşim de 24. Bir yıllık evliyiz. Bizim çocuğumuz yok. Tedaviye nereden başlamalıyız.
Çiftler, bu sorunla ilgili hekime başvurduklarında ilk yapılması gereken, erkeğin muayene edilmesidir. Erkeğin bir sorunu olmadığı kesinleştikten sonra kadınla ilgili teşhis yöntemlerine geçilir. Üroloji uzmanına gidip sperm testi yaptırmanız gerekir. Bu testte, spermlerin sayısına, sperm hücrelerinin canlı sayısına, şekil bozukluklarına bakılıyor. Buna göre tedavi yapılıyor. Çocuk için bir tane canlı sperm hücresi yeterlidir.

Yanma enfeksiyon nedeni
* Eşimle ilişkiye girdikten sonra idrarımda çok yanma oluyor. Nedenini öğrenebilir miyim?
İdrarda yanmanın birçok sebebi vardır. Üşütünce ve iltihaplarda yanma olur. Bu ikisinin ayrımını yapmak için idrar tahlili yaptırmanız lazım. Teşhis konulduktan sonra tedaviye başlanır. İltihap varsa antibiyotik kullanılır. Ama üşütme varsa, bol su içilir ve ayaklar altına sıcak su torbası konur. Eğer geçmezse ultrason çekilip bu hastalık belirtileri altında yatan sebep araştırılır. Diğer sebepler; şeker hastalığı, tansiyon hastalıklarıdır. Detaylı araştırma gerektirir.

Kaşıntı mantardan olabilir
* 4-5 haftadır vajinamda kaşıntı var. Bazı günler azalsa da, sürekli devam ediyor. Bunun nedeni ne olabilir?
Vajina bölgesindeki kaşıntının en sık sebebi enfeksiyondur (özellikle de mantar enfeksiyonu). Menopoz dönemindeki kadınlarda hem vajen florasının bozulmasına, hem de vajinal atrofinin bozulması sonucu oluşan atrofiye bağlı olarak da vajinal kaşıntı olabilir. Yaşınızı belirtmediğiniz için en doğru hareket bir jinekoloji muayenesi ve smear testi olacaktır.

9 yorum : Leave Your Comments

 1. merhaba, ben yeni evliyim her ilişkiye girdiğimizde bende kanama oluyo çok az miktarda da değil.. tam ilişkiye giremediğimiz halde bu kanamanın nedeni nedir acaba...

  YanıtlayınSil
 2. merhaba biz iki aylık evliyız. ikimizde 27 yaşındayız.beraber olduğumuz sürede eşim yani karım orgazmm olmuyor yani orgazmı hissetmiyor, bazen de tam zevk alır gibi olurken ben boşalıyorum.ama henüz eşim bir kez bile orgazmı hissedemedi. bunun sebepleri nelerdir neler yapmamız gerekiyor bizi bilgilendirirseniz seviniriz.teşekkürler.

  YanıtlayınSil
 3. öncelikle bu sayfaiçin teşekkür ederim sağlık işiyle uğraştığımdan sıkıntımı dr arkadaşlara sölemeye çekiniyorum siz bana yardımcı olursanız çok memnun olucam bnm sıkıntım ereksiyon olduğum halde eşim 3 defa orgazm oluyor ama ben orgazım olamıyorum ereksiyonda sorunum yok ama bu orgazım oalmama beni çok etkiliyor penisimin uc kısmından almam gereken zevk duygusu adeta yok olmuş durumda ve ben bunu 2 defa yaşadım kendime 1 hafta verip sorun kendiliğinden çözülmezse bir hekime baş vurmayı düşünüyorum hangi hekime gitmem gerekir ki kanımca pisikolojik olabilir 1 aydır aşırı stres ve yorgunluk içerisindeyim ve bunun için bir anti depresan alıyorum acaba bunun da bir etkisi olurmu bunu bana nasıl tanımlarsınız hastalıkmı geçici bir durummu bu arada aldığım depresan cipralex diye bir ürün prospektüsü eczanee düşmü galiba içinde bulamadım bulsam okuyacaktım şimdiden teşekkürler

  YanıtlayınSil
 4. 17 yasında bı delıkanlıyım penısımın boyu 18cm mastırvasyon yaptıktan sonra bas agrısı oluyo sebebini bilen war mı yha ...

  YanıtlayınSil
 5. merhabalar 30 yaşında bir beyim tıbben nasıl bir terim kullanacağımı bilmediğimden kaba tarifiyle bir soru soracağım umarım bunun için beni affedersiniz.
  soruma gelince bazı erotik videolarda izlediğimde erkeğin taşak adı verilen bölümü aşağı doru sarkık durumda oysa ben kendimi bildim bileli yumurtalarımın olduğu bölüm yani taşaklarım (özr)sürekli toplu halde bu bir sorunmudur acaba sorumu yanıtlarsanız çoksevinirim saygılarımla.

  YanıtlayınSil
 6. eeeee soruyu 10/15/2010 12:42 AM de sordum bugün ayın 23 hiçkimse yanıtlamıyacakmı bunu

  YanıtlayınSil
 7. Merhaba ben 15 yaşındayım kondomla ilişkiye girdiğimde hiç bir şey hissetmiyorum ve sertleşme sorunu oluyor hiç bir zevk alamıyorum bunun sebebi nedir acaba ?

  YanıtlayınSil
 8. mrb. 2 gün önce erkek arkadaşımla öpüşürken akıntıyla beraber kan geldi ve belimde şiddetli bir ağrı oldu. sizce kızlık zarımda zedelenme veya bozulma olmuşmudur. yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkür ederim...

  YanıtlayınSil

Reklam

Hosting