background img

The New Stuff

ORTAÇAĞ ZİHNİYETİ

Haydi, buyur Google’dan yak!

Herhalde bu kadar komediyi Metin Akpınar-Zeki Alasya ikilisinin Devekuşu Kabaresi’nde bile göremezdik. 

Önce YouTube yasaklandı. Milletçe ayaklandık, ikiye bölündük. Bir tarafta "Atatürk'e hakaret ettirmem"ciler, bir tarafta "tabii ki Atatürk'e hakarete karşıyız ama bir video için de bütün sistem kapatılır mı canım"cılar.

Kim kazandı, tabii ki tünelciler. Baksanıza başbakanımız bile tünel kazarak YouTube' erişiyormuş.

Haydi YouTube acemiliğimize geldi, hacıcılar ile hocacılar arasında kaldık, köy mahkemesi kararlarıyla YouTube'u yaktık.

Peki, ikinci dalgaya ne demeli. Evet Blogger'dan bahsediyorum. Yine birileri sahne aldı, yok benim hakkımda saldırı amaçlı yazılar yazılıyor diye ilgili blogları hedef almak yerine koskoca Blogger'ı engellediler kısa bir süre de olsa. Sonuçta aydınlık kazandı.

Son dalgada ise hedef Google. Bu dalgayı başlatan ise Atatürkçü Düşünce Derneği. Adıyla, sanıyla çağdaş, yenilikçi bir oluşumdan ortaçağ zihniyetinde girişim. Aslında yazının başlığı bile "ortaçağ zihniyeti" olabilirdi.

Ne yapıyor bu dernek? Atatürk'ü korumak, onun kişilik ve manevi şahsiyetine karşı hakaret dolu içeriği engellemek adına "suyun başı" olarak gördüğü Google'ın kapatılması için avukatı aracılığıyla mahkemeye başvuruyor.

Muasır medeniyetler seviyesine çıkmamız için hayatını harcayan liderimizin düşüncelerini yayma hedefiyle hareket eden oluşuma bakın bir. Google'ın bir indeksleme sistemi olduğundan ve siz ne ararsanız karşınıza onu getireceğinden bile haberleri yok.

Benden minik bir soru Atatürkçü Düşünce Derneği yetkililerine. Olur da başarırsanız ve Google kapatılırsa, yüzlerce Google AdWords sertifikası ne olacak?

Bahse girerim ne sorduğumu bile anlamadınız.

Siz işte bu kadar Atatürkçü düşünebiliyorsunuz.

- BTNET


0 yorum :

Yorum Gönderme

Reklam

Hosting