background img

The New Stuff

SİVRİCE SPOR'A SAHİP ÇIKALIM

Fakir ama gururlu bir takım: Sivricespor
Maddi imkânsızlık yüzünden lastik ayakkabından krampon ve atletten formalarla sahaya çıkan Sivricespor, Elazığ Telekomspor'u 4-1 yendi.

ELAZIĞ - Amatör Lig'de mücadele veren Sivricespor takımının yöneticileri, maddi imkansızlıklar nedeniyle futbolcularına krampon ve forma alamadı. Kulübün hem başkanı hem de teknik direktörü Ahmet Yetik, genelde çiftçilerin giydiği ‘Ankara Lastiği’ denilen ayakkabılardan 20 çifti 80 TL'ye, 20 atlet ve şortu 80 TL'ye ve 20 çorabı da 20 TL'ye alarak toplam 180 TL maliyetle malzeme sorununa çözüm buldu. Sivricespor çıktığı ilk maçında Elazığ Telekomspor'u 4-1 mağlup etti.

Mavi- beyazlı Sivricespor, ilk lig maçına maddi imkansızlıklar içinde çıktı. Maçtan bir gün öncesine kadar, forma, krampon, şort, tozluk ve gerekli hiçbir malzemesi olmayan Sivricespor'un başkanı hem de teknik direktörü Ahmet Yetik, yardım için çaldığı bütün kapıların yüzüne kapanmasının ardından, ilginç ve hesaplı bir formülle soruna çözüm buldu.


Ahmet Yetik, genelde çiftçilerin tarlada çalışırken giydiği ‘Ankara Lastiği’ denilen lastik ayakkabılardan 20 çiftini 80 TL'ye aldı. 80 TL'ye 20'şer şort ve beyaz atlet alan Yetik, beyaz atletlerin üzerine kalemle numara yazarak formaya çevirdi. Futbolcuların giydiği tozluk yerine de 20 çift çorap alan Yetik, takımını Elazığ Telekomspor maçına çıkabilecek hale getirdi. Pazar günü oynadıkları ilk maçta Elazığ Telekomspor'un formalı, kramponlu ve her donanıma sahip olmasına rağmen rakiplerini 4-1 gibi net bir skorla mağlup eden Sivricesporlu futbolcular, imkansızlıklara rağmen iyi bir takım olduklarını belirterek ilgisizlikten yakındı.
Takımın kaptanı 29 yaşındaki Bahri Yılmaz, beyaz atletlerin üzerine keçeli kalemle numara yazdıklarını belirterek, “İlçenin tek futbol takımıyız ancak ilçedeki yetkililerimizin desteğini göremedik. Her şeyi kendi imkanımızla yapıyoruz. Maç sonrası kendi evlerimize gidip duş alıyoruz” dedi.Sivricespor'un hem başkanı hem teknik direktörü 35 yaşındaki Ahmet Yetik de ilgisizlikten şikayet etti. İlçenin tek takımına kimsenin sahip çıkmadığından yakınan Yetik, “Bu şekilde sahaya çıkmak zorunda kaldık. Amatörün hikayesi, amatörün düştüğü hal maalesef böyle. Türk futbolunun altyapısını oluşturan amatörün şuan ki hali gelecek için umut vermiyor. Eminim ki Türkiye’de bizim gibi nice takımlar var ve nice takımlar da bu yüzden kapandı. Bütün olumsuzluklara rağmen büyük fedakarlıklarla bugün bu şekilde sahaya çıkıyor. İnşallah birileri bunları duyar. Yetkililer bunları duyar ve en kısa zamanda da çözüm bulur. Sporcularımız şu an normal giydiğimiz kısa kollu atletler ve ülkemizin bir ayakkabısıdır gurur duyuyoruz, kara lastik dediğimiz Ankara lastiğiyle çıkıyor. İç çamaşırlarıyla bugüne kadar Türkiye’de değil herhalde dünyada sahaya çıkan futbol takımı olmamıştır. Sanırım biz ilk olduk, ama inşallah sonuncusu da biz oluruz” diye konuştu.


-----------------------------------


Haber sitelerinde bu haberi okuyunca inanın takıma acıdım ve bari ben göndereyim 3-4 krampon dedim ve nasıl gönderebilirim diye aranırken. Sivrice Kaymakanlığının sitesinde aşağıdaki haberle karşılaştım.
SİVRİCE KAYMAKAMLIĞINDAN İLÇE SPORUNA DESTEK


Sivrice Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından Sivrice Spora Eşofman, Tekmelik, Tozluk, Şort, Futbol Topu ... gibi malzemeler alındı. Sayın Kaymakam Suat YILDIZ'ın yoğun iş temposu dolayısıyla İlçe Gençlik Spor Müdürü tarafından Sivrice Spor Teknik Çalıştırıcısı Feti Ahmet YETİK'e teslim edildi.


Dip Not : Bu arada SİVRİCE' de nerede dağ başı bir yermi diye düşünenler için resminide buldum. Bodrum gibi maşşallah ;) Temiz hava, bol yeşil ve huzur....


Elazığ - Sivrice

Evet evet plajıda var gibi görünüyor.

7 yorum : Leave Your Comments

 1. ben sıvrıcelı bır vadantasım gordugunuz resım 2005 e ait o donemkı kaymakamımız suat yıldız ve kulube yardımı dokunmustu sene 2005 te tabı bız 2009 dayız ve sımdıkı kaymakamımız yardım etmedıgı gıbı yardım etmek ıstıyenlerede tehdıtlerde bulunuyo anlıyacagınız son ıkı sezondur ılcemız resmı yada kamu kuruluslarından zerre kadar yardım gormedı kulubumuz bahsedılen sahıs tarafından gereken hersey yapıldı saygılarımla....

  YanıtlayınSil
 2. Valla kaymakamlık sitesinde toplar, formalar teslim edilirken çekilen fotoğrafları görünce haber üzerine duruma el attılar zannettik. Spora ve sporcuya destek olmak lazım.

  YanıtlayınSil
 3. ben beı sıvrıcelı olarak bu yalancıların ortasında kaldım kımseye gonderılen parayı vermedıler ondan sıvrıce spor coktu tum oyuncuları amatore gelmedı

  YanıtlayınSil
 4. uche toplam 5 yıldır bu takımda oyunuyom ama ben bu güne kadar bu takımı elınden tutanı gormedım ben onca elazıgda kulub gordum ama bızım sankı insanların zoruna gıdıyrmus gıbı bır havayla yrdım eli uzatmak hos larına gıtmıyor... olsun bız mücadelemızı bırakmayıp ulu onder MUSTAFA KEMALİN sözünü yere vurmayacagız

  YanıtlayınSil

Reklam

Hosting