background img

The New Stuff

CARLA BRUNİ SÜTYENSİZ

Carla'yı Rahat Bırakın :)

Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy’nin eşi Carla Bruni’nin, geçen salı günü Rusya Devlet Başkanı Medvedev onuruna verilen resmi yemek davetinde vücuduna yapışan elbisesinin altına iç çamaşırı giymemesi yeni bir tartışma başlattı

İngiliz Times gazetesinin iki kadın yazarı, “Carla sütyen giymeli miydi” tartışmasına katılarak farklı görüşleri savundu.

- Hannah Betts: Bruni gibi ben de duruma göre sütyensiz geziyorum. Bu genellikle sırtı açık bir kıyafet, derin yakalı bir bluz gibi pratik nedenlere bağlı oluyor. Bazen yalnızca ruh halime göre karar veriyorum. Yukarı kaldırılmış, yumuşak bir dekolte konusunda takıntılı bir kültürümüz var. Ama dik bir meme ucu aslında daha etkili bir cinsel işaret. Doğru yapıldığında “meme açma” eşsiz bir stratejik değere sahiptir. Kimse külot da giymediğine dikkat çekmedi. 60’lı yıllarda feministler sütyeni reddetmiş olabilir ama rahatsızlıkta külotlar sütyeni geçer. Çoğumuz sütyensiz gezdiğimizden çok külotsuz geziyoruz.

Kendimi özgür hissetmiyorum
- Sarah Vine: 17 yaşlarındayken, yaklaşık 10 dakikalığına, sütyensiz yaşamama izin veren, kendinden destekli göğüslerim vardı. O zamandan beri ise tamamen balenli bir yaşam sürdürüyorum. Hamileyken göğüslerim 8 katına çıktı. Aynı anda iki sütyen birden takıyordum. Emzirirken de canım o kadar acıyordu ki uyurken bile sütyenimi çıkarmıyordum. Sütyen modayla ilişkilendirdiğim bir şeyden ziyade bir rahatlık ve pratiklik aracı. Sütyensiz kendimi özgür ya da cinsel açıdan güçlü hissetmiyorum, daha kırılgan hissediyorum. Her şey kontrol altındayken, koton, likranın içindeyken güvenle dolu oluyorum. Söz konusu göğüsler olunca eski deyişe inanırım: Her şeyin bir yeri var, her şey kendi yerinde.

0 yorum :

Yorum Gönderme

Reklam

Hosting