background img

The New Stuff

MEHMET ÖZ CİNSEL PROBLEMLER

Erkekliğinizi gözden geçirin!

Penis yalnızca erkekliğin ölçütü değil aynı zamanda gizli sağlık problemlerinin de habercisi olabilir. Problemlerin yüzde 80’inde ereksiyon elde etme ve sürdürme yetersizliği olan sertleşme sorunu, cinsel tahriğe bağlı olmadan bünyevi nedenlere bağlanabilir.

Özellikle genç erkekler için bu bir sürpriz olabilir ancak ereksiyon sağlamak fizyolojik olarak zordur. Penil ereksiyon yalnızca gerekli psikolojik, nörolojik, damarsal ve hormonal faktörler sıralandığında gerçekleşebilir. Bu doğrultudaki problemler bir sevişmeyi mahvedebilir ve kişinin kendine olan saygısına zarar verebilir.

Değişmeyen gerçekler

Ereksiyon tamamen uyarılmayla başlar (uyuduğunuz zaman dışında). Cinsel uyarı, kan damarlarını kaplayan düz kasların rahatlamasını sağlayan nitrik oksit salınımını tetikler. Bu da penisin iki bölümünün içindeki kılcal damarların kanla dolmasına yol açar. Aynı zamanda damarların etrafındaki kaslar kanın gitmesini engellemek için sıkılaşır. Fazlası gelip azı gittiği zaman da penis kanla dolar, uzar, genişler ve sertleşir.

Ölümcül Litmus testleri

Erektil problemlerin kökenine inmek için penisle bağlantılı sinirleri, kan damarlarını ve hormonları etkileyen durumlara bakmanız gerekir. Sertleşme sorunu burada yaşamı tehdit eden bazı durumların uyarısı haline gelir.

Kan damarlarında hasar

Hasar penisi besleyen atardamar ve toplardamarlarda meydana gelebilir. Kan damarlarında hasarın en sık rastlanan nedeni atardamarların daralmasıyla kalp krizine, felce ve periferik damar hastalığına da yol açan damar tıkanıklığıdır. Kan damarı tıkanıklığı genellikle diyabete de yol açar. Kan damalarının rahatlayıp genişlemesini önler ve sonunda dikleşmeye yarayan, penisin odalarına giden kan miktarını azaltır. Yüksek tansiyon ve değişen kan kolesterolü seviyeleri de kan damarlarını etkiler.

Sinirlerde hasar

Sinir hasarının en sık rastlanan nedenlerinden biri kontrolsüz diyabettir. Felç ve hasar verici nöbetler geçirmiş, omurilik yaralanmaları ve MS hastalığı olan insanlarda da penisi besleyen sinirlerde hasar görülebilir.

Hormonal eksiklikler

Testosteron eksikliği libidoyu azaltarak sertleşme sorununa neden olabilir. Hipogonadizm olarak adlandırılan, anormal derecede düşük testosteron seviyeleri sertleşme sorununa neden olabilir. Testisler 3.8 santimden küçükse düşük testosterona sahip olma şansınız çok yüksektir. Yüksek prolaktin hormonu (hiperprolaktinemi) ve anormal tiroid hormon seviyeleri yorgunluğa ve kilo kaybına neden olarak libidoyu etkiler.

Sigara içmek

Eğer bir erkeğin gerçekten sigarayı bırakmasını istiyorsanız ona ereksiyon sorunlarına neden olacağını söyleyin. Sigara yalnızca damar tıkanıklığına neden olmaz, aynı zamanda penil ereksiyon için gerekli olan vücuttaki nitrik asidi de azaltır.

Şişmanlık ve hareketsizlik

Hiçbir şey gömülü bir penis kadar seks üzerine perde koyamaz. Sertleşme sorunu obez ve fazla kilolu erkeklerde yüzde 80’e kadar yükselir. 15 kilo veren şişman erkekler penislerine birkaç santim ekleyebilirler!

Tıkanıklık

Kadınlar ve onları seven erkekler sertleşme sorununa karşı uyanık olmalıdırlar çünkü bu yaşamı tehdit eden bir durumun gizli nedeni olabilir. Yaşam tarzınızda yapacağınız değişiklikler sertleşme sorununu yenilgiye uğratabilir. Bir erkeğin sertleşme sorununun fizyolojik değil, bünyevi olduğunu anlamanın bir yolu da şudur: Uyumadan önce üst üste gelmiş pullardan bir şeriti penisinize sarmayı deneyin. Normal olarak, gerçekleşecek bilinçdışı gece ereksiyonları halkayı sabaha bölünmüş hale getirir.
Prof.Dr.Mehmet ÖZ

0 yorum :

Yorum Gönderme

Reklam

Hosting