background img

The New Stuff

DERBİDE LAZER TUTANA CEZA

Derbideki lazerci 6 ay maçlara giremeyecek

FENERBAHÇE-Galatasaray derbisi sırasında futbolcuların yüzüne lazer ışığı tuttuğu kameralarla tespit edilen Miraç T.’ye 6 ay maçlara girememe ve 1500 TL para cezası verildi.

Kadıköy Şükrü Saraçoğlu Stadı’nda hafta sonu oynanan Fenerbahçe-Galatasaray derbisi sırasında futbolcuların yüzüne lazer ışığı tuttukları kameralara yansıyan kişileri yakalamak için polis harekete geçti. Yapılan çalışmalar ve kamera görüntülerinin incelenmesi sonucu maç sırasında lazer ışığı tutanların 3 kişi oldukları tespit edildi.

Bu kişilerden biri olan Miraç T. (29) gözaltına alındı. Miraç T.’nin üzerinde kalem şeklinde lazer ışığı bulundu. Asayiş Şube Müdürlüğü’nde sorgulanan Miraç T., ifadesinde suçlamaları kabul etmeyerek “Kalem şeklindeki lazer ışığını yerde buldum. Ben maç sırasında kimseyi etkilemek için tutmadım” iddiasında bulundu.


İşlemlerinin ardından Kadıköy Adliyesi’ne sevk edilen Miraç T. serbest bırakıldı. Ancak, İl Spor Kurulu kararı kapsamında Miraç T.’ye, 6 ay maçlara girememe ve 1500 TL idari para cezası verildi

0 yorum :

Yorum Gönderme

Reklam

Hosting