background img

The New Stuff

CEVAPSIZ ÇAĞRILARA DİKKAT

Antalya'da cep telefonuna bırakılan cevapsız aramayı görerek arayan işçi emeklisi, Bulgaristan’da yaşadığını ve Türkiye’ye gelmek istediğini söyleyen kadına bankalardan kredi çekerek 30 bin lira gönderdi.

Parayı alan kadına bir daha ulaşamayan işçi emeklisi, borçlarını ödeyebilmek için evini satılığa çıkardı.

Antalya’nın Kepez ilçesine bağlı Kepezaltı Mahallesi’nde yaşayan evli ve 20 yaşında bir çocuk babası İsmail Ayekin (55), 6 ay önce Bulgaristan kodlu bir telefondan yapılan cevapsız aramayı gördü. Cep telefonunda kayıtlı bu telefon numarasını arayan Ayekin, kendisini "Nilay" olarak tanıtan kadınla konuşmaya başladı.

Ayekin’e 250 bin avrosu olduğunu, bu parayı Bulgaristan’da kullanamadığını, parayı alabilmesi için Türkiye’ye gelmesi gerektiğini söyleyen kadın, Ayekin’e bir fotoğrafını da gönderdi.

Yaptıkları görüşmeden etkilenen İsmail Ayekin, kadına öncelikle 500 avro gönderdi. Telefondaki kadının kendisinden sürekli para istemeye başladığını belirten Ayekin, "Parayı gönderdikçe o ’Sigortamı yatırmam gerekiyor, pasaportu çıkartmam gerekiyor, hastaneden rapor almam gerekiyor’ gibi bahanelerle benden para istemeye başladı. Ona para göndermek için 4 bankadan toplam 20 bin lira kredi çektim. Askerlik arkadaşım ve akrabalarımdan da borç aldım. Arabamı 7 bin liraya satıp parasını gönderdim. Toplam gönderdiğim para 30 bin lirayı buldu. Kendisine ’Son paramı gönderdim. Bir daha para isteme’ deyince telefonu kapandı. O zaman dolandırıldığımı anladım" dedi.

Dolandırıldığını anladıktan sonra borçlarını ödemek için şoförlük yapmaya başladığını anlatan Ayekin, evini de satılığa çıkardığını kaydetti.

Kendisini "enayi gibi hissettiğini" belirten Ayekin, vatandaşlara da uyarıda bulunarak, "Bilmediğiniz numaraları sakın aramayın. Ben yandım siz yanmayın" diye konuştu. İsmail Ayekin, kadın hakkında herhangi bir suç duyurusunda bulunmadığını, yaşadığı olayın ise kendisine ders olduğunu sözlerine ekledi.


0 yorum :

Yorum Gönderme

Reklam

Hosting