background img

The New Stuff

Bisikletle Hız Sınırını Aştı

19 yaşındaki genç,'kara şimşek'le polisi hayrete düşürdü

 
19 yaşındaki Hasan Bulut, jet-ski motoru taktığı bisikletiyle hız yapınca radara yakalandı. 2 buçuk litreyle 135 km gittiğini söyleyen Bulut, "Motosikletime talip çok, ama satmam" diyor.
 
Trabzon'un Arsin ilçesinde yaşayan bisiklet tamircisi Hasan Bulut, küçüklüğünden bu yana bir motosiklet sahibi olma hayalini kuruyordu. İlkokulu bitirdikten sonra okulu bırakan Bulut, bisiklet satışı ve tamiri üzerine bir dükkan açtı. Ardından da kendi geliştirdiği bir yöntemle hayalini gerçekleştirdi. İdealist genç, yaklaşık 6 ay önce hayalindeki motosikletin projesini hazırladı ve çalışmalara başladı. Bulut, seçtiği bisikletin üzerine motosikleti adeta adım adım inşa etti. Bulut, motosiklet için bir jet-ski ile elektrikli hızarın motorlarını kullandı. İki motoru bisiklette birleştirdi. Motora, ateşleme bujileri ve 4 kademeli bir de vites kutusu monte etti. Debriyaj ve fren sistemleri ile 2 buçuk litrelik yakıt deposunu da yerleştirdikten sonra bisiklet, artık motosiklet olarak yola çıkmaya hazırdı.
 
ADINI 'KARA ŞİMŞEK' KOYDU
 
Bulut, motosikletini 2 hafta önce trafiğe çıkardı. Pedal çevirmeden giden bisiklet, görenleri şaşkına çevirdi. Sabah'ın haberine göre geçen hafta Arsin'den Akçaabat'a giden Bulut, hız denemesi yapınca polisler tarafından durduruldu. Polisin, "Şehirlerarası yolda 85 kilometrelik hız limitini 90 kilometreyle aştınız" sözleri üzerine bu kez Bulut şaşırdı. "Bisikletimle mi bu hıza ulaştım?" diye soran Bulut'a ceza yazılmadı. Ancak bir daha hız yapmaması konusunda uyarıldı.
Bisikletine "Kara Şimşek" adını verdiğini söyleyen Bulut, "O gün polisler bir bana bir bisiklete bakıyorlardı. Ne olduğunu anlamaya çalıştılar. Daha sonra motoru gösterince kahkahaya boğuldular. Dikkatli olmam konusunda tembihlediler" dedi. Özellikle lokantacıların, servis yapmak için bisikletini istediğini belirten Bulut, "Bin lira veren bile var. Fakat satmayı düşünmüyorum" dedi. Bir sonraki projesinin 4 tekerli motosiklet olduğunu vurgulayarak çalışmalara başladığını söyleyen Karadenizli genç mucit, 2 buçuk litre benzin alan bir depoyla 130 km mesafe gidebildiğini söyledi.

0 yorum :

Yorum Gönderme

Reklam

Hosting