background img

The New Stuff

Silinmeye Çalışılan İzin Adı 7.2

Bir taraftan silinmeye çalışılırken, diğer taraftan çocuklarımızın yüzüne kazınan gerçek 7.2


Van'daki depremin ardından yaralar sarılmaya çalışılırken, Kimse Yok mu Derneği öncülüğünde AK Parti Milletvekili Hakan Şükür ile Nuray Hafiftaş, Ahmet Yenilmez'in de aralarında bulunduğu sanatçılar, depremzeleri ziyaret etti.
Kurulan sosyal yaşam çadırında ünlüler çocuklara hediyeler dağıtıp harçlık verdi. Ancak yüzünü boyayan bazı çocukların yüzündeki depremin büyüklüğü olan 7.2 ibaresinin yazılması dikkat çekti.

'Keşke çiçek çizilseydi'

Van Yüzüncüyıl Üniversitesi (YYÜ) Eğitim Fakültesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Anabilim Dalı Başkanı Yrd. Doç. Dr. Fuat Tanhan, çocukların yüzünün bu anlamda bir meta olarak kullanılmasının yanlış olduğunu söyledi. Çocukların yüzüne 7.2 ibaresinin yazılmasının, çizen kişinin kendisini ifade etmeye çalıştığına dikkat çeken Yrd.Doç. Dr. Tanhan, "Keşke bir çiçek çizilseydi. Çizen şahıs depremin etkisini daha iyi vurgulamak için böyle bir çizim yapmış. Şu anda çocukların psikolojisi üzerinde bir etkisi olmaz. Ancak eğer bu şekilde devam ederse ve çocuklar sürekli bu depremi konuşursa, o zaman psikolojik etkisi olumsuz olur" dedi.

Ne Zaman Adam Oluruz : Bazı şeyleri yapmak için yapmak yerine düşünerek yaptığımız zaman.... 


0 yorum :

Yorum Gönderme

Reklam

Hosting