background img

The New Stuff

FETİH 1453'E HRİSTİYAN BOYKOTU


Via Dolorosa adlı Alman Hristiyan Derneği, İstanbul’un fethini anlatan ‘Fetih 1453’ filmini Hristiyanların izlememelerini istedi. Derneğin açıklamasında, "Türklerin İstanbul'un fethini kutlamak yerine Hristiyanlara verdikleri zararlardan dolayı utanmaları gerek" denildi.

YUNANİSTAN'DA DA OLAY OLDU

Faruk Aksoy'un yönettiği Fetih 1453 filmi vizyona girmeden olay oldu! Fatih Sultan Mehmed' in İstanbul'u fethini anlatan film, 16 Şubat'ta saat 14.53'te Türkiye ile birlikte Almanya, Hollanda, Avusturya, Belçika, Fransa, İngiltere, İsviçre, Rusya, Bulgaristan, Hırvatistan, Arnavutluk, Mısır, Malezya ve Endonezya'da da gösterime girecek. Birsüre önce Yunanistan'da internette başlatılan kampanyadan sonra şimdide Almanya'da HRİSTİYAN adlı Alman Hristiyan Derneği filmi boykot için çağrı yaptı.

'HRİSTİYANLAR FİLMİ İZLEMESİN'

Türklerin başka dine inananlara, insan haklarına saygı duymadığını iddia eden dernek, boykot bildirisinde şunları yazdı: "Fatih, İstanbul'u alıp Ayasofya'yı camiye çevirdikten sonra, 3 gün askerlerinin cinayet işlemelerine, hırsızlık yapmalarına ve kadınlara tecavüzetmelerine izin verdi. Şehir kan gölüne döndü. Aslında Türkiye için İstanbul'un fethi kutlanacak bir gün olma malı. Daha çok insan haklarına ve Hıristiyanlara verilen zararlardan dolayı utanmaları gerekir. Hıristiyanlara bu filmi izlememelerini tavsiye ediyoruz."

İŞTE FETİH 1453'ÜN FRAGMANI

0 yorum :

Yorum Gönderme

Reklam

Hosting