background img

The New Stuff

Warren Buffet 82 Yaşında Kanseri Yendi


Yaşlı Kurt kanseri yendi eski günlerine geri döndü

17 Nisan 2012 tarihinde prostat kanseri olduğunu öğrenen ve tedavi göreceğini açıklayan 44 milyar dolarlık servetiyle dünyanın en zengin 3’üncü ismi olan Amerikalı yatırımcı ve işadamı Warren Buffet, yaptığı açıklamayla bu sürecin tamamlandığını ve sağlığının gayet yerinde olduğunu bildirdi.


82 yaşındaki işadamı 1.5 ay önce yatırımcılarına yayımladığı mektupla kanserin birinci evresinde olduğunu ve doktoru ile kendisinin temmuzun ortasında kemoterapiye başlama kararına vardıklarını bildirmişti.
Buffett dün yaptığı açıklamayla "Bugün radyasyon tedavisinin 44'üncü günü ve son günü" diyerek sürecin başarıyla tamamlandığını ifade etti.

Borsa iyileşeceğine inanmıştı!

Buffett, Berkshire Hathawey adlı şirketiyle halen şekerden, elektriğe kadar çok geniş yelpazede 76 farklı firmaya yatırım yapmış durumda. Dünyanın üçüncü zengini Buffett’ın aylık 1 milyar dolarlık nakit akışı var. Coca Cola, American Express, IBM ve P&G gibi ABD’nin büyük şirketlerinin büyük ortağı. Hastalığının duyulmasıyla ilk anda aşağı doğru inen Berkshire hisseleri ardından gelen iyi haberlerle eski seviyesini yakaladı. Nisandan bu yana da borsada yüzde 8 değer kazandı.


0 yorum :

Yorum Gönderme

Reklam

Hosting